Sohbet

için 7/24 saat açık cafe!
Facebook İletişim Hakkımızda Gizlilik Facebook Sohbetcafe
Hakkı Gül
Adıyaman
Seni çok seviyorum özgem, seninle sohbet etmeyi çok özledim :(
Türkçe Chat Sohbet
Türkçe Chat Sohbet

Uzun yıllardan beri hayatımızın içinde olan internet, kullanımı kolaylaştıkça ve yaygınlaştıkça yeni arkadaşlıkları ve yeni iletişim yöntemlerini beraberinde getirdi. İnternetin kolaylığı ve ulaşılabilirliği sayesinde insanlar internet üzerinden Chat yani sohbet sitelerine ve uygulamalarına bağlanabilmekte ve Türkçe Chat Sohbet edebilmektedir.

Dünyanın Bir Ucundan Diğer Ucuna

Türkçe Chat yani sohbet siteleri ve uygulamalarını kullanarak oturduğunuz yerden dünyanın bir diğer ucunda bulunan insanlarla iletişime geçmeniz internet sayesinde çok kolay. Farklı dillerde de sohbet edebileceğiniz yabancı insanlarla bilgi alışverişinde bulunabilir, kültürünüze kültür katabilir, paylaşım yapabilir hatta arkadaşlık bile kurabilirsiniz.

Teknolojinin güzel nimetlerinden biri olan akıllı telefonlar sayesinde akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz onlarca farklı Chat yani sohbet uygulamasını kullanarak yeni insanlarla tanışma imkânına sahip olabileceğimiz bundan otuz ya da kırk yıl önce kimin aklına gelirdi, öyle değil mi?

Uzmanlar Uyarıyor, Sosyalliği Tehdit Ediyor

Uzmanlara göre internet üzerinden yeni insanla tanışıp onlar ile Chat yapmak kişilerin sosyal hayatlarını olumsuz yönde etkiliyor. Uzmanların vurguladıkları bir diğer önemli nokta ise kişilerin gerçek hayattan kopup da Chat uygulamasında ya da web sitesinde tanıştığı insanlarla sanal bir dünyanın içine kapılma tehlikesinin bulunması. Chat uygulamalarını gereğinden fazla kullanan insanların gerçek hayat ile yüzleşmekten kaçındıkları, kurdukları sanal arkadaşlıklar ve sanal sohbetler ile kendilerini sanal bir dünyaya esir ettikleri düşüncesi yapılan araştırmaların gün yüzüne çıkardığı acı bir gerçek.

Son zamanlarda Facebook, Whatsapp gibi sosyal medya platformlarının akıllı telefonlar için hazırlamış oldukları Chat uygulamaları sayesinde listenize eklemiş olduğunuz arkadaşlarınız ile internet üzerinden Chat yapmak yani sohbet etmek oldukça revaçta. Yeni arkadaşlıklar edinmek, günlük hayatın yoğun temposundan bu sayede kurtulmak kulağa son derece cazip gelse de "Azı karar çoğu zarar" atasözünü de akıllarda tutmalıyız.

türkçe sohbet türkçe chat chat sohbet Facebook
Yorum Yap
Adınız Soyadınız :
Email Adresiniz :
Yorumunuz :
  • Hakaret ve argo içerikli mesajlar yazmak
  • T.C Anayasa kurallarına aykırı materyalar yayınlamak
  • Relam içerikli yazılar yazmak yasaktır.
  • Kuralları okudum ve kabül ediyorum.

Sohbetcafe

Türkiye'nin Sohbet Ağı 13 yaşında
Valid XHTML Kontrol Css Validator Rss Google inc.