Sohbet

için 7/24 saat açık cafe!
Facebook İletişim Hakkımızda Gizlilik Facebook Sohbetcafe
Hakkı Gül
Adıyaman
Seni çok seviyorum özgem, seninle sohbet etmeyi çok özledim :(
Yeni Swarm Virüsü
Yeni Swarm Virüsü

Swarm Virüsü

Son günlerde swarm kullanıcıların başı oldukça dert de.

Gittiğiniz mekanlarda check-in yaptığınızda vakit kaybetmeden çokca arkadaşlık teklifi mi alıyorsunuz ? ve bunların tamamı profil resimli bayanlar mı? O halde bu konuyu dikkat ile okumanızı tavsiye ediyoruz.

Geçtiğimiz günler içerisinde Türkiye nin ünlü yazılımcıları tarafından geliştirilmiş bireysel robotlar sayesinde profil resimlerine varana kadar yüklenmiş, gerçek görünümlü swarm kullanıcıları üretilmeye başlandı.

Bu robotlar Türkiye nin tüm bölgelerinde, en çok ziyaret edilen mekanlar içerisinde check-in yaparak, mekan içerisinde bulunan tüm kullanıcılara arkadaşlık isteği gönderiyor.

Arkadaşlık isteklerini kabül ettiğiniz kullanıcılar tarafından çok geçmeden bir mesaj almış olacaksınız. Bu mesaj içerisinde yer alan metinler ise aşağıda listelenmektedir

 • bu facebook senin mi ? resimlerde hep sen varsın
 • Senin adına facebook hesabı açmışlar sanırım hep senin resimlerin var
 • Bu resimde iç çamaşırlarım gözüküyor mu bi bakarmısın
 • Bu resimi profil resmim olarak kullanmalı mıyım ?
 • swarm virüs

  Ve mesajların sonun da mutlaka bir link göreceksiniz, peki ya bu linke tıklarsak ne olur ?

  Bu durumda pek korkulacak birşey yok, çünkü tamamen kullanıcıların site ziyaretinden para kazanmak için yapılmış bir sistem ile karşı karşıyayız, link içerisinde herhangi bir virüs bulunmamaktadır. Zaten hangi link olursa olsun, tıklama ile telefonunuza bir virüsün yüklenmesi mümkün değildir.

  Telefon güvenliği için android ve ios haddinden fazla iyi çalışmaktadır. Daha öncesinde bu linklere tıklamış olsanız dahi, korkulacak birşeyin olmadığını söyleyerek içinize biraz su serpelim.

  Tabi bu tür virüslerin yüzünden swarm kullanıcıları son günlerde oldukça azalmaya başladı, herkes telefonlarından swarm uygulamasını tek tek siliyor.

  Swarm dan gelen ilk tepki ise, şuan için arkadaşınızın arkadaşlarına mesaj atmayı yasaklaması oldu. Evet yanlış duymadınız, swarm uygulaması içerisinde şuan da arkadaşınızın arkadaşınıza mesaj gönderemiyorsunuz. Bunu güvenlik için yaptıklarını belirtseler de, büyük bir kullanıcı kaybı yaşayacakları aşikar.

  swarm swarm virüs swarm link swarm mesaj Facebook
  Yorum Yap
  Adınız Soyadınız :
  Email Adresiniz :
  Yorumunuz :
  • Hakaret ve argo içerikli mesajlar yazmak
  • T.C Anayasa kurallarına aykırı materyalar yayınlamak
  • Relam içerikli yazılar yazmak yasaktır.
  • Kuralları okudum ve kabül ediyorum.

  Sohbetcafe

  Türkiye'nin Sohbet Ağı 13 yaşında
  Valid XHTML Kontrol Css Validator Rss Google inc.